KOMISARZ WYSTAWY: Krzysztof Cabaj
Wystawa jest prezentacją wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych w powiatowym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych „Pocztówka - moja Niepodległa" . Konkurs został zorganizowany w ramach XVII edycji uroczystości „Dni Niepodlełej" oraz 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół podstawowych, rozwijanie ich pasji plastycznych i historycznych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny.
Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, klasy 0-3, uczniowie szkół podstawowych, klasy 4-6, uczniowie szkół podstawowych, klasy 7-8. Do konkursu zgłosiło się 374 uczestników z 15 placówek oświatowych. W drugiej części wystawy prezentujemy prace w kategorii: szkoły podstawowe, klasy 4-6.
PRACE NAGRODZONE
Wiktor Komar, Piłsudski jedzie wyzwolić stolicę, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun: Janina Florczykiewicz
Łukasz Kruś, Bez tytułu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun: Janina Florczykiewicz
Magda Paczuska, Odświętne miasto, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Błażej Grudziński, Bez tytułu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun: Janina Florczykiewicz
Michalina Słabek, Pomnik Wolności, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Zuzanna Kuryłek, Bitwa morska pod Oliwą, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Martyna Myrcha, ... za moją wolność, Szkoła Podstawowa w Dąbrówka Stany, opiekun: Monika Poślada
Aleksandra Mroczek, Wolna Polska !, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Wiktoria Jastrzębska, Bitwa morska pod Oliwą, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Mateusz Derkacz, Święto Niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Robert Karaś, 11 Listopada dziś, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Maja Rytel, Kazimierz Wielki, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Julia Myszkowska, Chrzest Polski, Szkoła Podstawowa w Grali-Dąbrowiźnie, opiekun: Beata Błaszczak
Maria Walaszczyk, Jesień wolności, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
PRACE WYRÓŻNIONE:
Nikola Baczyńska, Święto Niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Dominik Durka, Symbole narodowe, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Katarzyna Mamcarz, Pamiętamy, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Bartosz Gibek, Pocztówka stolicy Polski, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Wiktor Chalimoniuk, Moja Niepodległa - moje miasto, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Oleh Kucheriuk, Rocznica, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Amelia Masiak, Pocztówka - Niepodległa, Szkoła Podstawowa w Grali-Dąbrowiźnie, opiekun: Beata Błaszczak
Malwina Krasuska, Wielka radość !, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Jakub Adamczyk, Święto !, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Zuzanna Skup, Bitwa morska pod Oliwą, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Klaudia Niewiarowska, Husaria polska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokobodach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Alicja Aniołek, Cześć i chwała Bohaterom !, Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale, opiekun: Anna Skolimowska
Maja Jastrzębska, Walka za moją Ojczyznę !, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany, opiekun: Monika Poślada
Filip Mieczkowski, Uczczenie pamięci tych, co polegli, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Natalia Kosmalska, Wracamy do domu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Jakub Kowalczyk, Po wojnie, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Mateusz Wierzman, Do domu !, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Arkadiusz Gałecki, Bez tytułu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Bartosz Ostas, Husaria polska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Siedlcach, opiekun: Sławomir Weśniuk
Jagoda Lewczuk, 11 Listopada, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Zofia Lewandowska, Pamiętamy, że za naszą Ojczyznę walczyły też dzieci, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Anna Gotowicka-Lipińska
Bartosz Perz, Ku wolności, Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale, opiekun: Anna Skolimowska
Jan Skibiński, Noc wolności, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Bączyk
Patrycja Kotuniak, Pocztówka - moja Niepodległa, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany, opiekun: Monika Poślada
Aleksandra Chmielewska, Przywódca, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Stany, opiekun: Monika Poślada